Nowoczesny aneks kuchenny

Aneks kuchenny to rewelacyjne połączenie kuchni i salonu :)
Dwa pomieszczenia połączone w jedno duże to spora oszczędność powierzchni mieszkania. Powstaje specyficzny klimat, chociaż niektórym coś takiego nie odpowiada i wolą mieć swoją kuchnię osobno… Myślę, że bardzo dużo zależy od naszych potrzeb, czyli jak często gotujemy w kuchni, ile czasu spędzamy w salonie itp.

Czy chcielibyście mieć taką zabudowę, podoba Wam się prezentowana aranżacja? Jest bardzo nowoczesna, ale równocześnie do zaakceptowania przez osoby z tradycyjnym gustem, prawda?

10 comments to Nowoczesny aneks kuchenny

 • ola

  moim zdaniem aneks to świetna sprawa bo nie tracisz kontaktu z towarzystwem siedzącym w salonie i uczestniczysz na bieżaco w rozmowie.W kawalerkach dodatkowo zyskuje sie na powierzchni , jednak pamietać należy o dobrym okapie nad kuchenką i wentylacji , żeby zapachy nie zepsuły imprezy:)

 • Gommer

  Sama mam połączony salon z kuchnią wg własnego projektu, tylko na środku przedzielone kominem o 2m szerokości, nie przeszkadza to w przyjmowaniu gości, zwłaszcza że teraz większość ludzi używa zmywarek, więc brubne naczynia można schować do zmywarki. Natomiast bez względu na to czy ma się gości czy pilnuje dzieci, można jednocześnie przebywać w kuchni i dotrzymywać towarzystwa innym. mnie się osobiście podobają otwarte kuchnie, są wygodne, a pomiędzy nimi można wstawić np stół jadalniany lum barek z krzesłami. Takie rozwiązanie nie tylko w małym mieszkaniu wygląda fajnie, w dużym też

 • mielczarek

  W kawalerce są tylko dwa pomieszczenia : sypialnia -12 m2 i pokój-20 m2 (o łazience nie wspomnę). Wyspa w aneksie kuchennym ma spełniać dodatkowo funkcję stołu do spożywania codziennych posiłków dla trojga osób.Przy powierzchni blatu 1700x 800 mm można spokojnie zrobić małe przyjęcie dla kilku osób szczególnie,że reszta pomieszczenia zajęta jest przez inne domowe sprzęty.Była potrzeba stworzenia bryłu która będzie maksymalnie funkcjonalna z optymalnie wykarzystaną przestrzenią i dla tego szafki wiszące podniesione są do 900 mm , gdzie standard to 720 mm. Standardowa głębokość tych szafek to 300 mm , tu pogłębione są do 350mm. Niby nie wiele , a jednak. Kiedy ma się do dyspozycji mieszkanie o przestrzeni życiowej coś ponad 20 m2 to nie zastanawiamy się nad tym czy kanapę czuć czosnkiem albo czy widać garnki w zlewozmywaku.
  Nie jest to „katalogowy ideał” bo to funkcjonalność i cena buły azymutem dla projektu. Kolorystyka to inny temat. Tym bardziej, że mieszkanie jest od strony północnej. Ale to już kwestia gustu inwestora.Dziękuję za knstruktywną krytykę.:o)
  Pozdrawiam:
  wykonawca KM

  • Borys

   Nie wydaje mi się, żeby było się o co martwić. Oczywistym jest że w małych mieszkaniach takie rozwiązanie jest bardzo dobre. Strona finansowa też zawsze decyduje o wielu rzeczach więc wydaje mi się że to bardzo dobry projekt i gratuluję :)

 • Kasia

  Ja lubię aneksy kuchenne bo dzięki temu będąc w kuchni mam kontakt z otoczeniem i nie jestem w izolatce :)
  Co do obecnej zabudowy to mnie się akurat podoba to zróżnicowanie wysokości, bo dzięki temu nie jest nudno. Sama ilość szafek i blatów jest dość duża. Co do kolorów to oczywiście kwestia gustu, ja wole jasne kolory.

 • Bartek

  nawet sporo blatu udało się wygospodarować, zwłaszcza, że miejsca za dużo nie było.

  część blatu obniżona? – ja bym na coś takiego się nie zdecydował. Dla mnie trochę średnio to wygląda.

  sama kuchni, w sensie dobór szafek ok.
  również bym wybrał inny kolor :-)

 • Kamil

  No więc, pomysł połączenie kuchni z pokojem jest może i ok, ale obawiam się, że kanapa może potem pachnieć czosnkom :( Ja odpadam.

 • Krissek

  Padaka straszna… te kolory.. fuj!

  • *michał

   Na temat gustów się nie dyskutuje ;) Nasi klienci mają różne potrzeby i dlatego decydują się na wykonanie zabudowy na zamówienie , żeby dostać to , czego sami oczekują . Gotowe meble , to można kupić oczywiście w każdym sklepie i najłatwiej w kolorze buku ;)

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*