Zabudowa piekarnika

Minęły już czasy, kiedy piekarnik był nierozłączny z płytą grzewczą. Coraz częściej spotyka się oddzielenie tych dwóch elementów a w nowoczesnych kuchniach wręcz typowa jest zabudowa takich sprzętów AGD.

Spójrzcie na przykład poniżej – wygląda to bardzo zgrabnie! Piekarnik komponuję się z pozostałym elementami wręcz idealnie.
Sam montaż płyty grzewczej i piekarnika możecie śmiało pozostawić naszym fachowcom.

Spotkałem się również kiedyś z zabudową piekarnika w szafie za drzwiami przesuwnymi. Jak widzicie możliwości jest wiele. Wszystko zależy od preferencji właścicieli mieszkania :)

Zwróćcie jeszcze uwagę na frontową część piekarnika i drzwiczki nad zlewem – nawiązanie koloru czarnego z połyskiem.

Czy Wam również podoba się taka zabudowa piekarnika?

12 comments to Zabudowa piekarnika

 • MatkaPolka

  Tak bezpieczeństwo naszych dzieci to może być dodatkowy argument przemawiający za umieszczeniem piekarnika wyżej , tak jak w pokazanym tu projekcie kuchni.

 • SŁAWEK

  Montaż piekarnika nieco wyżej jest też uzasadnione w przypadku gdy w domu są małe dzieci.

 • Andrzej

  Mi się bardzo podoba ta kuchnia, zwłaszcza że bardzo lubię taki kolor i fakturę drewna. Też ergonomia wydaje się idealna, bo pewnie za tym piekarnikiem mamy lodówkę i wszystko jest pod ręką.
  Co do samej idei piekarnika niezależnie od płyty, to chyba to juz jest tak częste, ze niedługo ciężko będzie znaleźć te elementy razem tak jak kiedyś. Poza tym jest to o wiele wygodniejsze kiedy nie trzeba się schylać do piekarnika.

 • Nania

  To moje marzenie, mieć taki piekarnik na wysokości nosa :) Jak kupię mieszkanie i będę urządzać kuchnie to na pewno taki sobie zafunduję. zastanawiam się tylko czy to jakaś specjalna odmiana piekarnika, czy też każdy pod zabudowę się nadaje?

 • MatkaPolka

  Ja także jestem za takim rozwiązaniem jak na załączonym obrazku:) pięknie się to komponuje z nowoczesnym charakterem tej kuchni.Pomysł z nawiązaniem w wyglądzie szafek nad zlewem do piekarnika jest znakomity.Również nie lubię się schylać , więc jestem za tym aby piekarnik był na wysokości oczu.

 • Zosia

  wygodniej jeśli piekarnik jest wyżej niż w gotowych kuchenkach, więc ja jestem za zabudową piekarnika, jak kupujemy jasne meble to czy jest w zabudowie czy stoi między szafkami i tak się rzuca w oczy, a tutaj super pasuje do górnych szafek, ja jednak wybrałabym inny kolor mebli

 • Iga

  No nie wiem, tak się przyzwyczaiłam do standardowych piekarników że nie jestem przekonana czy mi się to podoba. Z bardzo rzuca się to w oczy. Poza tym pisze Pan tutaj o piekarniku chowanym w szafie, nie wiem czy to aby na pewno bezpieczne rozwiązanie.

 • Basia

  taki układ piekarnika jest teraz dosyć popularny, a wiecie, że ostatnio widziałam ekspres ciśnieniowy do kawy zabudowany w podobny sposób. czego to nie wymyślą:)

 • Iza

  A mi podoba się taka zabudowa..wygląda to bardzo nowocześnie. Zgadzam się z Monią – ja również mam dość schylania się :)

 • Monia

  Mnie się podoba właśnie dlatego, że jest na takiej wysokości. Osobiście mam dość schylania się by sprawdzić czy już gotowe, a piekę dość często więc to nie kwesta fanaberii. Szkoda tylko że ten piekarnik tak bardzo rzuca się w oczy.

 • Bartek

  tak dla zabudowy piekarnika, lecz w innym miejscu.
  Mimo wszystko wolę piekarnik pod blatem, pewnie mniej wygodne, ale lepiej wygląda… przynajmniej moim zdaniem.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*