Energooszczędny sprzęt AGD

Stoicie przed trudnym wyborem sprzętu AGD do swojej kuchni? Postawcie na sprzęty energooszczędne. Są one może nieco droższe, jednak w dłuższej perspektywie wszystko zwróci się Wam z nawiązką.

1.       Płyta indukcyjna – ma bardzo wysoką wydajność, nie ma problemów z czyszczeniem, gdyż nic nie przywiera, bardzo duża oszczędność energii.

2.       Lodówka, zamrażarka – staraj się wybierać lodówki z klasy A+, A++, które zużywają znacznie mniej energii. Najlepiej zapoznać się z etykietą od producenta. Pamiętaj również o regularnym rozmrażaniu zamrażalnika. Dzięki temu, zyskujesz więcej energii. Oddalcie również lodówkę od wszelkich źródeł ciepła takich jak np. kuchenka gazowa, kaloryfer.

3.       Zmywarka – zaopatrz swoją kuchnie w Eko zmywarkę. Pozwala zaoszczędzić aż do 20% wody i energii.

Jeżeli  uda Wam się już przebrnąć przez półki sklepowe i wybrać odpowiedni sprzęt AGD do kuchni, pora pomyśleć o jego zabudowie ;) Nie byłbym sobą, gdybym nie zachęcił Was do skorzystania z naszego formularza kontaktowego ;)

Ciekaw jestem również Waszego zdania na temat energooszczędnych sprzętów. Czy uważnie czytacie specyfikacje przed kupnem sprzętu AGD? Zastanawiacie się nad Eko rozwiązaniami w swojej kuchni?

13 comments to Energooszczędny sprzęt AGD

 • Adam

  Uwielbiam kuchnie indukcyjne. Lubie nowoczesność a taka kuchnia jest nie tylko energooszczędna, ale i bezpieczna.

 • Piotrek

  Taa. Przy obecnych tendencjach kiedy ceny surowców biją kolejne rekordy, liczy się tylko to co energooszczędne! :(

  Warto nawet pożyczyć i później się nie przejmować rachunkami.

 • Madziula

  Tak, ja też ostatnio staram się o tym myśleć. Ostatnio prąd strasznie drożeje i jest coraz droższy. Niedługo po prostu nie będzie stać człowieka na sprzęt który nie jest energooszczędny.

 • Fabio

  Ja nie mam takich poważnych powodów co Tom, że ze względu na przyrodę, ale uważam że w dobie mechanizacji i możliwości technicznych należy wybierać to co najkorzystniejsze dla nas, a sprzęt Eko właśnie taki jest. Są to produkty najczęściej z wyższej półki więc możemy mieć nadzieję, że będą lepiej wykonane.

 • Dla mnie EKO jest priorytetem i zwracam na to szczególną uwagę – nie tylko podczas zakupów sprzętu AGD, ale także kupując produkty codziennego użytku. Wybór taki nie tylko ze względu na oszczędność mojego portfela, ale przede wszystkim dla zdrowia naszej przyrody.

 • KAZIO

  Ja stawiam tylko na energooszczedny sprzęt , to się zawsze opłaca :)

 • MatkaPolka

  Teraz gdy prąd jest taki drogi , to oszczędność jest koniecznością

 • Madzia

  Zawsze zastanawiało mnie to że jak coś jest eko to musi być droższe. Czemu? Przecież powinni nas zachęcać a nie zniechęcać prawda. I nie dotyczy to jedynie sprzętu, ale też żywności.

  • Patryk

   No coś w tym jest że Eko ma swoja cenę, ale po dłuższym stosowaniu koszta się zwracają, więc mimo nieco wyższej ceny chyba warto zainwestować.

  • Bartek

   co do żywności to zgoda.
   ale jeśli chodzi o eko w sprzęcie agd to obecnie za rozsądne pieniądze można kupić energooszczędny sprzęt.
   Oczywiście są i droższe z milionem różnych funkcji, ale na szczęście nawet prostsze modele są energooszczędne.

 • Bartek

  energooszczędność to podstawa.
  Bo po co płacić więcej na utrzymanie mieszkania???
  Lepiej przeznaczyć oszczędności na inne cele.
  Warto poczytać przed zakupem o różnych funkcjach typu eko.

 • Jasia

  ja również kupując lodówkę zwróciłam uwagę na bezszronową zamrażalkę, klasy A+, a jeśli chodzi o płytę to zdecydowanie wolę gazową, ale jak najbardziej jeżeli chodzi o pozostały sprzęt to zwracałam uwagę przede wszystkim na funkcje i zużycie energii

 • Sławek

  Ja kupowałem ostatnio nową lodówkę i właśnie jest ona klasy A++. To była jedna z tych rzeczy na które zwróciłem uwagę przy zakupie sprzętu. Druga sprawa to fakt iż ma ona bez-szronową zamrażarkę :) Polecam.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*